2017-07-13 

Ćwiczenia kieleckich strażaków na dostrzegalni przeciwpożarowej

print

10 i 12 lipca 2017 r.  strażacy trzech zmian służbowych z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 i Nr 3 z Kielc oraz druhowie z OSP Kowala, przeprowadzili ćwiczenia na obiekcie dostrzegalni przeciwpożarowej w Dyminach.

Głównym zadaniem strażaków biorących udział w ćwiczeniach, była ewakuacja pracownika, który zasłabł podczas wykonywania pracy na obiekcie dostrzegalni. W związku z uwarunkowaniami terenu oraz obiektu, osoba poszkodowana mogła być ewakuowana tylko przy pomocy technik alpinistycznych.

Celem ćwiczeń było zapoznanie się ratowników z drogami dojazdowymi, specyfiką oraz ukształtowaniem terenu wokół obiektu, zasadami i uwarunkowaniami BHP, jak również doskonalenie umiejętności współdziałania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Kielce 3” z ratownikami z JRG PSP Nr 1, druhami OSP oraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Kielce.

Działania ratowników wysokościowych prowadzono w dwóch zespołach 3 osobowych na dwóch stanowiskach. Ćwiczenia przebiegły sprawnie, a cele i założenia taktyczne zostały osiągnięte. Łącznie w ćwiczeniach udział brało 30 ratowników.

 

Opracował : asp. sztab Michał Seweryn

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce

Wróć