2017-09-13 

Powołanie Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach

print

W dniu 13 września br. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Adam Czajka w obecności swojego zastępcy - st.bryg. Roberta Sabata, wręczył akt powołania na stanowisko  Komendanta Miejskiego PSP bryg. mgr Sławomirowi Karwatowi.

Pan bryg. mgr Sławomir Karwat służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie z dniem 2 września 1985 roku. Po jej ukończeniu i otrzymaniu tytułu zawodowego technik pożarnictwa skierowany został do służby stałej w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Kielcach i mianowany z dniem 1 września 1987 r. na stanowisko instruktora.

W okresie 32-letniej służby bryg. Sławomir Karwat systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne, systematycznie awansując na stanowiska dowódcze w hierarchii zawodowej, m. in. zajmował stanowisko kierownika sekcji w Komendzie Powiatowej PSP w Busku-Zdroju, naczelnika ośrodka szkolenia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach oraz zastępcy komendanta miejskiego PSP w Kielcach, na które powołany został z dniem 18 marca 2013 roku.

Pan bryg. Sławomir Karwat wielokrotnie brał udział oraz dowodził skomplikowanymi działaniami ratowniczo-gaśniczymi, wykazując się przy tym wiedzą, opanowaniem i niezłomnością w działaniu. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje w realizacji zadań służbowych, a w czasie pełnionej służby dał się poznać jako dobry fachowiec w wykonywaniu powierzonych mu zadań służbowych.

 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Szymon Jagun

Wróć