2017-09-22 

Udział kieleckich strażaków w akcji ,,Kochane Pierwszaki”.

print

21 września 2017r. w Hali Legionów w Kielcach odbyła się X edycja akcji Kochane Pierwszaki. Organizatorem przedsięwzięcia, które miało na celu zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa było Kuratorium Oświaty w Kielcach. Spotkanie z najmłodszymi uczniami z terenu województwa świętokrzyskiego swą obecnością uświetnili Wicewojewoda Świętokrzyski – Andrzej Bętkowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach - bryg. Sławomir Karwat, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach - insp. Artur Bielecki, Świętokrzyski Kurator Oświaty – Kazimierz Mądzik, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach – Jacek Kowalczyk oraz Biskup Kielecki – Marian Florczyk, który poświęcił tornistry pierwszoklasistów.

Podczas spotkania z najmłodszymi mieszkańcami naszego województwa strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Kielcach zaprezentowali samochód pożarniczy, pojazd quad, trójnóg z manekinem w uprzęży, ubrania specjalne oraz sprzęt jakim posługują się podczas akcji. Dzieci miały możliwość usiąść w wozie strażackim, założyć hełm i ubranie strażackie. Ogromna popularnością wśród najmłodszych cieszył się quad.

W spotkaniu ze strażakami, które zostało zorganizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” wzięło udział około 2000 pierwszoklasistów z terenu województwa świętokrzyskiego.

Autor: Katarzyna Klepacz

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Kielcach

Wróć